En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Toplama bilgisayar mı PS4 mü?

Toplama bilgisayar mı PS4 mü? Oyun oynamayı sevenlerin ve bulunduğumuz nesildeki sağlam oyunları, üst düzey grafiklerle oynamak isteyenlerin en çok sorduğu bu soruya yanıt veriyoruz.

0 2.154

Öncelikle şunu belirtmemiz gerek: Her ikilemde kalınan soruda olduğu gibi bu sorunun da genel geçer bir cevabını vermek imkansız. Öyle ki nasıl bir oyuncu olduğunuz, ne gibi kıstaslarla duruma baktığınız, maddi imkanlar gibi birçok değişken işin içine giriyor.

Toplama bilgisayar mı PS4 mü?

Biz de sizler için net bir cevap vermek yerine, iki farklı seçeneği de ayrı ayrı ele alıp size uygun olan özelliklere göre karar vermenizi sağlamaya çalışacağız. Hatta siz de böyle bir kararsızlık içerisindeyseniz, listelediğimiz özelliklerin hangileri size hitap ediyorsa, bütün seçenekleri beyaz bir kağıdın sağına ve soluna yazarak, çıkan sonuca göre araştırmalara hemen başlayabilirsiniz 🙂

Neden Sony PlayStation 4?

  • PS4’e özel God of War, Spider-Man gibi oyunları 30.000 liralık bir bilgisayar dahi toplasanız oynamanız imkansız. (Bazı emülatörler dışında ki bunlardan da üst düzey performans alamazsınız.)
  • Donanım uyumsuzluğu, oyunun bir şekilde işletim sisteminizle cebelleşmesi gibi problemler yaşamazsınız.
  • Playstation’da oyun oynamak düşündüğünüz kadar masraflı değil. Neredeyse her ay devasa indirimler oluyor ve bir oyunu iki kişi satın alabiliyorsunuz.
  • Eğer ki maddi kısıtlarınız varsa en iyi seçenek PS4. Bugün ikinci el bir PS4’ü 700 lira civarı bir fiyata bulabilirsiniz. 700 liralık bir sistemle ‘AAA’ diye nitelendirdiğimiz, Far Cry 5 gibi oyunları oynayamazsınız.
  • Donanım güncelleme gibi bir derdiniz olmaz. Örneğin 2013 yılında almış olduğunuz bir PS4’ü Full HD çözünürlükte 5 yıldır kafanız rahat bir biçimde kullanabilirsiniz.
  • Virtual Reality (VR) dünyasına girmek gibi bir fikriniz varsa Playstation VR şu an piyasada bulabileceğiniz en uygun fiyatlı çözüm.

Neden toplama bilgisayar?

 • İhtiyacımıza sadece oyun kısmından bakmıyor olursak, günlük her türlü işlemi yerine getirebileceğiniz güçlü bir cihazınız olacak.
 • Modifikasyon seçenekleri sınırsız. Görsel olarak göze hitap edecek, bulunduğunuz odada olmasından keyif alacağınız bir bilgisayar her zaman güzeldir.
 • Donanım güncelleyebilirsiniz. Evet, bu bazen masraflı bir süreç ama küçük güncellemelerle bilgisayarınızı sürekli çağa ayak uydurabilecek hale getirebilirsiniz.
 • Fare ve klavye desteği… Kim ne derse desin FPS’yi bir kontrolcüyle oynamaktansa klasik kontrollerle devam etmek çok daha rahat.
 • Güçlü sanal gerçeklik yani VR çözümlerine sahip olabilirsiniz. HTC Vive gibi bir cihaza sahip olduğunuzu düşünürseniz PS VR yanında çocuk oyuncağı gibi kalacaktır. Geleceği şimdiden yakalamak elinizde olacak.
 • Elinizin altında Steam gibi bir cevher olacak. Gelmiş geçmiş bütün konsolların oyun çeşitliliğini bir araya getirseniz dahi Steam gibi bir platforma kafa tutamayacaktır.

Sonuç

Yukarıda saydığımız özellikleri biraz özetlemek gerekirse şunları söyleyebiliriz: Maddi açıdan herhangi bir sınırlamanız yoksa iki platformu da beraber kullanmanız için tek bir sebep var: PS4’e özel mükemmel oyunlar. Sadece PS4’ü seçmek için tek sebep maddi olasılıksızlıklar olabilir. Çünkü PS4’te 4K oyun oynamanızın bugün tek yolu PS4 Pro ve bu cihazı almak yerine PC toplamanız daha makul bir seçenek.

Oyunalsat üzerinde verilmiş Toplama Bilgisayar ve PS4 ilanlarına göz atmayın unutmayın.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi