En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Uber Türkiye faaliyetlerini sonlandırdı!

Uber Türkiye faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı. Peki, bu kapsamda artık hangi Uber hizmetleri artık hizmet vermeyecek? İşte resmi açıklama!

0 120

Uber ile taksiler arasında başlayan sözlü tartışma, akabinde çeşitli şiddet olayına kapı açmıştı. Hatta bu gerginlik siyasi ayağa taşınmış ve dünyaca ünlü ulaşım servisinin önü tıkanmıştı. Bu olaylardan sonra Uber’ın bir süredir Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandıracağına dair bir takım önlemler alınmıştı. Bugün ise Uber tarafından resmi bir açıklama geldi. Uber XL servisi artık Türkiye’de hizmet vermeyeceğini belirtti.

Uber Türkiye’nin resmi açıklaması

“Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Uber Kimdir?

Uber, San Francisco, Kaliforniya menşeli Amerikan uluslararası ulaşım şebekesi şirketidir. Uber mobil uygulaması geliştirir, pazarlar ve işletir. 28 Mayıs 2015 itibarıyla, bu hizmet dünya çapında 58 ülkede ve 300 şehirde kullanılmaktadır.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi