En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

iPhone’larda bir dönem sona eriyor! USB-C iphone geliyor!

Apple’ın Eylül ayında duyurması beklenen yeni telefonları pek çok yenilikle birlikte gelecek. USB-C iPhone haberimizin detayları için tıklayın.

0 55

Ancak cihazlarla ilgili en önemli değişiklik lightning yuvasının kaldırılması olacak. Bunun yerine şirket, daha yaygın bir hale gelen USB-C standardını iPhone’lara getirmeyi planlıyor.

USB-C iPhone için ne avantajlar sağlayacak?

USB-C bant genişliği anlamında mevcut Lightning bağlantısı ile kıyaslandığında çok daha verimli bir bağlantı seçeneği. Ek olarak kullanıcılar farklı konnektör ve bağlantı karmaşasından kurtulmuş olacak. USB-C destekli bir Android telefonun şarj cihazından iPhone kullanıcıları da faydalanabelicek. Böylece iPhone ve Android cihazlar arasındaki yıllardır devam eden şarj cihazları konusundaki farklılık da sona ermiş olacak.

iPhone'larda bir dönem sona eriyor-iphone usb-c kablosu-oyun haberleri-teknoloji haberleri-urun incelemeleri-oyunalsat.blog-oyunalsat blog-ic

Öte yandan USB-C daha fazla hız anlamına geliyor. USB 3.1 standardı, çoğu yeni USB-C cihaza güç sağlıyor. Bu standart 10 Gbps veri transfer oranı ve 100 W güç sağlama kapasitesi ile dikkat çekiyor. Lightning bağlantısı ise USB 2.0 standardındaki gibi yalnızca 480 Mbps hız sunuyor.

Bazı kaynaklar iPhone modellerinde bu yıl USB-C değişiminin görüleceğini belirtirken, bazı kaynaklar ise Apple’ın Eylül ayına kadar böyle büyük bir değişikliği yetiştiremeyeceğini ve bu yeniliğin seneye uygulanmaya başlayacağını belirtiyor.

USB Type-C Nedir? Neden Önemlidir?

Sürekli gelişen USB standardında son büyük güncelleme 2013’te USB 3.1 ile geldi ve buna yeni USB-C konektörü eşlik etti. Apple’ın en yeni MacBook’u tek bir USB-C yuvası kullanarak tüm çevre birimleritarafından kullanılmakla birlikte aynı zamanda güç sağlamak için de kullanıyor. Kısa süre önce Samsung, HTC ve LG de USB-C’yi tasarımlarına dahil ettiler.

Peki USB-C’yi öncekilerden daha iyi yapan şeyler nelerdir?
Intel’in geliştirdiği Thunderbolt 3 standart USB-C ile birlikte kullanılacak. Thundertbolt 3’ün diğer standartlarla karşılaştırılması:

Intel’in iddiasına göre Thunderbolt 3 teknolojisi şuana kadar genel tüketiciye sunulan ve yapılmış en hızlı aktarım metodu. Thunderbolt 3 ile birlikte:

  • 4K filmlerin HDMI bağlantısı olmadan aktarımı,
  • 4K çözünürlüğündeki 60 Hz iki ekranı aynı anda destekleme,
  • Tek bir kablo ile hızlı notebook şarjı,
  • Bilgisayarlar arası 10Gb Ethernet bağlantısı sayesinde hızlı dosya aktarımı mümkün oluyor.
Ücretsiz mobil aksesuar ilanı vererek hemen satmak için BURAYA tıklayın.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi