En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Xbox One’ın merakla beklenen oyunu Scalebound iptal edildi

Xbox’ın yeni amiral gemisi olacağı iddia edilen Scalebound oyununun iptal edildiği açıklandı.

0 203

Scalebound İptal Edildi

Yeni yılın başlaması ile beraber 2016’da yükselen oyun piyasası çıtasının, 2017’de daha da yükseleceği söylentileri kulaktan kulağa yayılıyordu fakat yılın ilk haftalarında görünen o ki oyun severler bu yıl bir hayli üzülecek gibi.

Microsoft’un Xbox One’ı ve Sony’nin PlayStation 4’ünün kıran kırana girdiği mücadeleyi tekrar hatırlatmaya gerek bile yok ve bu noktada konsolları birbirinden ayıran en büyük özellikleri ise tabii ki özel oyunlar. Konsola özel olarak geliştirilen çok sayıda ve kaliteli özel oyun, konsolun satışlarını önemli ölçüde artırıyor.

Örnek olarak benim ilk aklıma gelen Xbox için Gears of War ve Sony için God of War serileri. Xbox One’ın merakla beklenen exclusive yapımının iptal edilmesi ise oyuncuları bir hayli üzmüş durumda.

4 kişilik bir Co-op deneyimi sunması planlanan RPG oyunu Scalebound’da oyuncular devasa ejderhaları özelleştirebiliyor ve büyük bir maceranın içerisine atılıyordu. Microsoft oyunun iptal edildiğini belirterek Halo Wars 2, Crackdown 3, State of Decay 2 ve Sea of Thieves gibi önemli oyunların yolda olduğuna dikkat çekti.

İptal gerekçesini detaylı olarak belirtmeyen Microsoft, bunun şirket politikası gereğince verilmiş bir karar olduğunu belirterek bir açıklama yapsa da oyun severler bu açıklamadan tatmin olmadı ve firmayı mesaj yağmuruna tuttular.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi