En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Xbox One’a yepyeni bir oyun serisi geliyor

Xbox ve PlayStation’ı oyun severlerin gözünde farklı kılan en önemli özelliği oyun serileridir. Xbox’dan gelen iptal haberine Sony’nin tepkisi şaşırttı.

0 211

Konsolların satışlarının artmasındaki esas kahraman konsolların kendisinden ziyade amiral gemisi olarak adlandırılan oyunları oluyor. Xbox One her ne kadar sağlam oyunlara sahip olsa da hep aynı serilerin oyunlarının çıkması biraz sıkıcı bir hale geldi. Geçtiğimiz günlerde Xbox’ın merakla beklenen oyunu Scalebound’un iptal haberi gelmiş olmasına karşın neyse ki açıklamaya göre 2017 yılında Xbox One oyuncularını yeni bir seri bekliyor.


Twitter’da kendisine yöneltilen “yeni bir seri gelecek mi?” sorusunu yanıtlayan Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer, bu yıl farklı bir oyunla karşılaşacağımızın müjdesini verdi. Halo veya Gears of War serisiyle alakalı olmayan ve tamamen farklı olan bu serinin yıl içerisinde piyasaya sürüleceği belirtildi. E3 2017’de tanıtılması beklenen oyunla ilgili olarak şimdilik fazla bir bilgi bulunmuyor. Detaylar için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Bizim yorumumuz ise oyun severlerin konsol seçiminde oyun serilerinden çok gamepadlerin etkisinin olduğu yönünde. Sony’nin alışagelmiş Dualshock’u, çoğu kullanıcının kullanmaktan çekindiği Xbox kontrolcüsünden açık ara önde gidiyor. Xbox kumandasını kullandıktan sonra rahat ve kullanışlı olduğunu düşünen kesime nazaran ben Xbox ve PlayStation kullanmış biri olarak PS’nin Dualshock’undan vazgeçemeyelerin arasında yer alanlardanım.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi