En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.

Xbox Project Scarlett Tek ve En Güçlü Olacak!

Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X ile beklentilerin uzağında kalan Microsoft, yeni nesilde hatasını telafi etmek istiyor. Artık Xbox Project Scarlett tek konsol olacak!

0 108

Teknoloji dünyasının konuştuğu Xbox Project Scarlett ufukta görünmeye başladı. Bu nesile Xbox One ile giriş yapan Microsoft, PlayStation 4’ün gerisinde kalmasından sonra karşımıza daha estetik görünen Xbox One S ile çıkmıştı. 4K TV’lerin popülerleşmesinin ardından ise dünyanın en güçlü konsolu Xbox One X’i tanıtan Microsoft, bu konsoluna adeta istenmeyen çocuk muamelesi yapmıştı.

Xbox One X gücünü kanıtlamak için 3-4 tane özel oyun çıkaran Microsoft, bu hatalarını Xbox Project Scarlett için yapmacak gibi görünüyor. Bugün gelen bilgilere göre; yeni nesil Xbox konsolu daha önce yapıldığı gibi çeşitli versiyon varyasyonları yerine sadece tek bir model üzerine odaklanacak. Yani Microsoft yeni nesilde 2-3 tane konsol çıkarmayacak.

Xbox Project Scarlett tek olacak-oyun haberleri-teknoloji haberleri-oyunalsat.blg-oyun ve teknoloji haberleri-ic-Xbox Project Scarlett Tek ve En Güçlü Olacak

Yeni Konsolun İsmi Xbox Project Scarlett

2020 yılının yaz aylarında muhtemelen E3 2020 etkinliğinde tanıtılacak olan yeni Xbox konsolu, Kasım ayında satışa sunulacak. Ancak gelen bilgilere göre Xbox Project Scarlett olarak isimlendirilecek olan yeni nesil konsol PlayStation 5’ten daha güçsüz olacağı konuşuluyor.

Tabii ki konsolların üretim bandına gelene kadar bir çok numune model ürettiğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle muhtemelen bu konuda yazılım ve donanım devi Microsoft bir hamle yapacaktır ve artık PlayStation’ın gerisinde kalmayacaktır.

Microsoft Xbox One Hakkında Kısa Bilgi

Xbox One, Microsoft’un 21 Mayıs 2013’te tanıttığı yeni, Sekizinci Nesil video oyunu konsoludur. Xbox 360‘ın halefi olan konsolun,Xbox Live’ın Kasım 2012’den itibaren beri resmi olarak Türkiye’de hizmet vermeye başlamasından dolayı, Türkiye’de Eylül 2014’ten itibaren satışa sunuldu.

Kod adı “Durango” olan yeni nesil Xbox’ın ilk resmi tanıtımı 21 Mayıs 2013’te oldu. Resmi tanıtımdan önce yeni konsolun adının “Xbox 720“, “Xbox 8“, “Xbox” ve özellikle tanıtıma birkaç gün kala “Xbox Infinity” olacağı gibi söylentiler dolaşmaktaydı. Xbox 360’tan farklı olarak web siteleri görüntüleyip DVD oynatabilir. Oyun kumandası yeni özelliklere kavuşmuştur ve Kinect‘in ikinci versiyonu ile piyasaya sürülmüştür. 15 Haziran 2015’te Xbox One’da Xbox 360 Gamer tag‘ı ile Xbox 360’taki belirli oyunların oynanabileceği duyuruldu.

Microsoft Xbox Konsolları Karşılaştırma TablosuXbox Project Scarlett tek olacak-oyun haberleri-teknoloji haberleri-oyunalsat.blg-oyun ve teknoloji haberleri-karsilastirma

Uygun fiyatlı Xbox Oyun Konsolu ilanları için BURAYA tıklayın.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi