En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Xiaomi reklamı yayından kaldırıldı

Yeni Xiaomi reklamı, şirketin fanatikleri tarafından bile kötü bir şekilde karşılanmasının ardından, bu reklamı yayından kaldırma kararı aldı.

0 232

Akıllı cep telefonu modellerinin reklamlarını yapmak ülkeden ülkeye pazar koşullarına göre farklılık gösterebiliyor. Haliyle coğrafi koşullar ile birlikte yasal regülasyonlar da durumu oldukça zorlaştırabiliyor. Rekabet koşullarının artmasıyla birlikte, akıllı telefonlar için reklam da önemli bir boyut kazandı. Reklamlarını kullanıcıya kötü bir şekilde lanse eden şirketler için, tablo biraz daha kötüleşebiliyor. Şirketin bu son reklamının da pek olumlu tepki verilecek türden olmadığını söyleyebiliriz.

Xiaomi reklamı hayal kırıklığı yarattı

Şirketin yayınladığı reklamda; ilk başta bir kadın ve bir erkeğin uyuduğunu görüyoruz. Akabinde erkeğin yatakta sosyal medya uygulaması Facebook Messenger üzerinden başka bir kadınla konuşması üzerine kadın uyanır ve erkeğin ne yaptığını görür. Bunun üzerine erkek, son derece mahcup bir ifadeyle telefonu ters çevirir.

Xiaomi reklamı yayından kaldırıldı-oyunalsat.blog-ic

Belki de bugüne kadar yapılmış en kötü akıllı telefon reklamı olabilecek bu içerik, Xiaomi tarafından kaldırıldı. Böylece şirketin imaj zedelenmesi de önlenmiş oldu. Malezya Twitter adresinden yayınlanan bu video, şuan için ulaşılabilir değil.

Şirketin en azından sosyal medya üzerinden hızlı bir tepki verdiğini görmek de son derece olumlu. Eğer akıllı telefon üreticileri, sosyal medya üzerinden nabız yoklaması yapmazlarsa; bu onların imajını zedeleyecektir. Sizce akıllı telefon modellerinin reklamları nasıl olmalı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi