En güncel ve özel teknoloji haberleri burada sizleri bekliyor.
maske mesafe temizlik

Yeni Call of Duty oyunu modern zamanda geçecek!

0 224

Henüz yeni Call of Duty oyunu raflardaki yerini almadan, 2018’de çıkacak olan CoD oyunu hakkında bilgiler sızmaya başladı.

Oyun severlerin beğeniyle takip ettiği oyun biri olan Call of Duty, bu sene yayınlanacak olan oyunu ile özüne geri dönecek. Yıllar süren aranın sonrasında tekrardan 2. Dünya Savaşı temalı bir yapım ile karşımıza çıkacak olan seriden beklentiler bir hayli fazla.

Oyuncuların da bildiği üzere CoD serisinin çıkış noktası 2. Dünya Savaşı’ydı. Hatta seri 4. oyuna kadar bu atmosfer üzerinden yoluna devam etti. Fakat 4. oyunla birlikte işler değişti. Modern savaşlara geçen seri 5. oyun World at War ile tekrardan 2. Dünya Savaşı’ndan bir kesiti oyun severler ile paylaştı. Sonrasında gelen tüm CoD oyunları ise modern ve gelecek zamanda geçen savaşlar üzerine kurgulanmıştı.

Yeni Call of Duty Oyunu Teması Ne Olacak?

Öyle görünüyor ki Call of Duty serisi, modern savaşlardan çok da uzak kalmayacak. Zira, CoD oyunları geliştiren 3 stüdyodan biri olan Treyarch’ın önümüzdeki sene çıkacak olan serinin yeni oyunu için bazı iş ilanları açtığı ortaya çıktı. Açılan bu ilanlarda modern silah teknolojileri hakkında derin bilgiye sahip olan bireyler de aranıyor. Bu bir sonraki Call of Duty oyunun modern zamanda geçebileceği anlamına geliyor. Elbette henüz kesinleşmiş bir bilginin bulunmadığını da söylememiz gerekiyor. Fakat serinin 2 sene üst üste 2. Dünya Savaşı temasına sahip oyunlar çıkarması da hata olacaktır.

Call of Duty Nedir?

Call of Duty (Türkçe: Göreve Çağrıİngilizce telaffuz: [koɫ of dʉti]), birinci şahıs nişancı türü aksiyon oyunları serisidir. Call of Duty 4: Modern WarfareCall of Duty: Modern Warfare 2Call of Duty: Modern Warfare 3,Call of Duty: Black Ops 2Call of Duty: GhostsCall of Duty: Advanced Warfare, Call of Duty: Black Ops 3, Call of Duty: Infinite Warfare oyunları modern zamanlara göre kurgulanmıştır. Call of Duty: Black Ops’ta Soğuk Savaş dönemi oyuna konu edilmiştir. Başta Call of Duty: WWII olmak üzere serinin diğer oyunları ise II. Dünya Savaşı konuludur.

Call of Duty önce Microsoft Windows platformu üzerinde başlamış ve ileriki oyunlarla birlikte konsollara da taşınmıştır. Serideki oyunlar Infinity Ward, Treyarch, Gray Matter Interactive, Spark Unlimited, Pi Studios ve Amaze Entertainment gibi birçok yapımcı firma tarafından farklı zamanlarda geliştirilmiş, Activision ve Aspyr Media tarafından da piyasaya sürülmüştür. Oyunlarda ayrıca id Tech 3, IW engine ve Treyarch NGL gibi farklı oyun motorları kullanılmıştır.

(Kaynak: Vikipedi)

Call of Duty oyunu ilanları için buraya tıklayın.

Siz Call of Duty serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum kutusunu kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Anlık bildirimleri tüm cihazlardan alabilirsiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayına alınacaktır.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım Daha fazla bilgi